SSS

Sık Sorulan Sorular

a) Uygulanacak alanın cinsi (ev, villa, fabrika, kış bahçesi, açık alan vb.) ve oturum metrekaresi ve tavan yüksekliği,
b) Uygulanacak alanın konumu (İl, ilçe) cephesi (kuzey-güney) ve iklimi (Akdeniz,Karasal vb.),
c) Uygulanacak alanın yalıtım durumu (yalıtımsız, orta yalıtımlı, iyi yalıtımlı, çok iyi yalıtımlı),
d) Uygulanacak yapının cinsi (taş bina, betonarme, alçıpan, ytong vb.),
e) Ana ısıtma sistemi yoksa ikincil ısıtma sistemi olarak mı kullanılacak?

Sorularının cevaplarına göre metrekarede 80 Watt ile 140 Watt arasında kurulumöngörülmektedir.

Sistem termostat kontrollü olduğu ve ışıma ile ısıtma yaptığı için iyi yalıtımlı binanızda, bir günde (24 saat boyunca ) oda sıcaklığınızı konforlu ısınma derecesi olan 22 – 24 °C getirebilmek için bir günde (24 saat boyunca) 3 ila 4 saatlik elektrik tüketimi gerçekleştirmektedir.  

NanoMax® faturalarınızda doğalgazlı ısıtma sistemlerine göre yaklaşık % 20, diğer elektrikli ısıtma sistemlerine göre % 60’a varan tasarruf sağlamaktadır.

Kurulum süresi minimum 2 gün olmaktadır. Projenin büyüklüğüne göre süre değişmektedir. Örneğin 100 m2 oturum alanlı projeniz için ortalama 3 – 4 gün gerekmektedir.

Işıma ile ısıtma olduğu için elektrikler kesildiğinde aniden sıcaklık farkı oluşmaz. Çünkü ışınımı alan canlılar, maddeler ve objeler ışımaya devam eder. Bu sayede ortam sıcaklığı bir müddet daha korunmuş olur.

Sistem -20 °Clerdedahi sorunsuz çalışabilmektedir.

Sistemi yalnızca teknik ve uygulama eğitimini alıp, NanoMaster® Sertifikasını almış kişiler uygulayabilir. Sertifikası olmayan kişilere direk ürün tedariği kesinlikle yapılmamaktadır. NanoMaster® Sertifikası olmayan kişi/kuruluşların yapacağı kurulumlardan şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Sistemin garantisi 2yıldır. (Kullanıcı hatası sebebi ile oluşan problemler kapsam dışıdır.)

Boyanın ömrü uygulanacak yapının ömrü kadardır. Sistemin elektronik parçaları olan malzemelerin (trafo, termostat vb.)  ömrü bittiğinde – takribi 10 yıl – müdahale edilebilir yerde bulunan bu parçalar değiştirilip, sistem çalışmaya devam edebilir.

NanoMax® uzun dalga boyu kızılötesi ışıma yaparak ısıtmayı sağlamaktadır. Uzun dalga boyu kızılötesi ışınların sağlığa faydalarını içeren bilimsel makaleler internet sitemizdeki Sağlıklı Isıtma bölümünde mevcuttur.

Teknik ekibimiz Türkiye’nin bütün bölgelerine hizmet vermektedir.

Düşük kurulumlarda Soru 2’de belirtilen ücretlere ek olarak yol + konaklama ücretlendirilebilir.

Siz müşterilerimize daha hızlı ve ekonomik hizmet verebilmek için 2019 yılı itibariyle tüm illerimizde NanoMaster®Sertifika’lı uygulayıcı / satıcılar organize edilecektir.

NanoMax® Isı Boyasının rengi siyahtır. Üstüne istediğiniz kaplama malzemesini (boya, duvar kağıdı, doğal taş vb.) yapabilirsiniz.

Projenizde kullanılan trafoları müdahale edilebilir yerlere ( elektrik panosu, merdiven altı boşluğu) konumlandırabiliyoruz. Trafodan beslenecek güç sisteme bakır şerit veya kablolar ile iletilmektedir. Kablolar süpürgeliklerinizden yönlendirilmektedir.

Duvar uygulamalarında max. 40 – 45 °C , tavan uygulamalarında max. 45 – 50 °C , taban uygulamalarında ise max. 25 – 28 °C yüzey sıcaklığı oluşmaktadır. Ortam sıcaklığınızı termostat ile kontrol ediyorsunuz.

NanoMax® Kızılötesi Isıtma Sisteminde ışınlar 4 ila 4,5 metre alana etki etmektedir.